Haber

Etnomoda Tasarım Yarışması’na başvurular başladı

Etnomoda Arka Community tarafından İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlenecek dijital Etnomoda Tasarım Yarışması’na müracaatlar başladı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin açıklamasına nazaran, 3D giysi görselleştirme tekniğiyle oluşturulan eserlerle iştirakin sağlanabileceği yarış, bu yıl dijital olarak gerçekleştirilecek ve gönderilecek eserler dijital ortamda hazırlanacak.

Bu yıl Adıgey, Kabardey-Balkar ve Karaçay-Çerkes Cumhuriyetlerinin 100. kuruluş yıldönümü anısına düzenlenen müsabakaya katılacak yapıtların de Çerkes etnik ögelerini taşıması hedefleniyor.

İstanbul ticaret Üniversitesi Dokuma ve Moda Tasarımı Kısmı’nın desteklediği müsabakanın heyetinde dizayncı ve British Higher School of Arka and Design Öğretim Üyesi Maria Shevchenko; 3D sanatkarı, oyun ve nft geliştirme uzmanı Hussein Kuchkarov; 3D dizayncısı Nastasia Nekrasova ve Etnomoda kurucusu Susanna Makerova yer alıyor.

Tamamen dijital ortamdaki yarışın heyet geri bildirimleri de çevrim içi yapılacak. Kazananlar 3D Couture kursundan fiyatsız yararlanacak ve yapıtları “EtnomodaArtRoom” platformunda sunularak ve “Etnomoda” şenlik müsabakasında ve tüm Rusya ve memleketler arası farklı stantlarda tanıtılacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler 30 Kasım’a kadar yapıtlarını gönderebilecek. Müracaatlar [email protected] adresinden alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu