Haber

Kafası karıştı: Yürüyüşte Filistin’i Desteklemek İçin İtalyan Bayrağı Taşıdılar mı?

17 Ekim Salı günü İsrail’in Gazze’deki bir hastaneye saldırısı milyonlarca insanın ilgisini çekti. Ülkemizde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok farklı ilde protestolar yapılırken, dünyanın farklı yerlerinden de hareket sesleri duyuldu. İsrail’i protesto etmek için sokaklara çıkan Hindistan’da Filistin bayrağı yerine İtalyan bayrağı açıldı!

İsrail’in 17 Ekim’deki saldırısına karşı protestolar devam ediyor.

7 Ekim’de Hamas güçlerinin saldırı başlatmasıyla yeniden alevlenen İsrail-Filistin savaşında, 17 Ekim Salı akşamı korkunç bir gelişme yaşandı. İsrail güçleri, Gazze’de sivillerin bulunduğu bir hastaneye hava saldırısı düzenledi.

Yüzlerce masum insanın ve çocuğun hayatını kaybettiği saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Saldırının ardından İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkemizin birçok farklı ilinde İsrail’i protesto eden yürüyüşler düzenlendi. Ellerinde Filistin bayrakları bulunan vatandaşlar, İsrail’i ve Netanyahu yönetimini kınadı.

Öte yandan bazı ülkelerde Filistin’e destek yürüyüşleri engelleniyor.

Almanya’nın birçok farklı şehrinde yapılması planlanan Filistin’e destek yürüyüşlerinin güvenlik nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Almanya’dan farklı olarak dünyanın farklı yerlerinde Filistin’e destek yürüyüşleri düzenlenmeye devam ediyor.

Hindistan’da da Filistin’e destek yürüyüşü düzenlendi. Ancak bir ‘detay’ gözden kaçmadı!

Vatandaşlar Filistin’e takviye yürüyüşünde İtalya bayrağıKendi renkleriyle bir bayrak kullandı.

??

Ancak Hindistan’da ‘Refah Partisi Kerala’ olarak adlandırılan siyasi partinin bayrağının da aynı renklere sahip olduğunu belirtelim.

Elbette parti bayrağının beyaz rengindeki sembol aktivistlerin bayrağında yer almıyor.

Yorum sizin!

baskalehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu