Haber

Kılıçdaroğlu: Köylülerin çoğu sadece TRT izliyor

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yenilgiyle ayrıldığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından sessizliğini bozdu. 28 Mayıs’tan sonra ilk kez canlı yayına geçen Kemal Kılıçdaroğlu çok sayıda konuşma yaptı.

“EN ÇOK İZLENEN SADECE TRT”

Kırsal kesimde oy yokluğuyla ilgili sorulan soruya Kılıçdaroğlu, “Zamanında gidip kendimizi yeterince anlatamadık. Buradakilerin çoğu sadece TRT izliyor. TRT nedir bilirsiniz. Biz de gözlemledik. Bunu biz yapmadık. Bu gözlem bağımsızdır. İnsanlar gidip orada yaptırıp bize gönderdiler.” söz konusu.

“KÖYLÜMÜZE GÖRE MİLLETİN EFENDİSİ”

TRT’den Kılıçdaroğlu’na yanıt geldi. Twitter hesabından açıklama yapan TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, “TRT, ülkemizin her köşesinde izlenen ve dünyaya hitap eden güçlü bir Türk markasıdır. İftiralara maruz kaldık, vicdanınızdan mahrum bırakıldık. seçim döneminde sesimizi çıkarmadık.Türkiye’yi ve değerlerimizi önceleyen yayınlarımızı ağa köylümüze saygıyla takdir ediyoruz.” söz konusu.

“ŞEHİR SAKİNLERİ DEMOKRASİ İÇİN OY VERİYOR”

Kılıçdaroğlu, “Nerede kaybettik? Bunu da araştırdık. Derneğe giderken verilere hakim olmak gerekiyor. 1-2-3 numaralı sandığın atıldığı yerler, köy ilçe, ilçe” dedi. Kılıçdaroğlu’nun buradaki oyu 3 milyon 580 bin 115. Erdoğan’ın oyu 6 milyon 100 bin 355. İl merkezi ve 3 ve üzeri sandık bulunan ilçelerde Kılıçdaroğlu’nun oyu yüzde 51, Erdoğan’ın oyu yüzde 49. Bu da CHP’nin, Kırsal kesimde 1-2-3 Sandığı konuşulan yerlerde gereken etkiyi yaratamadığını söylüyor.Ortadaki fark 1-2-3 numaralı sandıklardan kaynaklanıyor.Şehirlerde yaşayanların hepsi demokrasiye oy veren insanlardır.

“MASA BEKLEDİĞİMİZ GİBİ OLMADI”

Son seçimlerde 10 bine yakın partili sandık başına gitmedi, bağlarını kestik ve partiden ihraç ettik. Raporun sonucunu bize gönderirken ağlayanlar oldu. Okul önünden alınan sonuçlarda yüzde 51 öndeyiz ve hepimiz mutluyuz. 1-2-3 sandıklarının olduğu yerlerde sonuçlar geldiğinde tablo beklediğimiz gibi olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu