Teknoloji

Steam Mağazası Yeni Özelliğiyle Gizliliği Artıracak

2003 yılında kurulduğu günden bu yana oyun havuzu, arayüzü ve desteklenen özellikleriyle yıllar içinde sürekli gelişen Steam mağazası, yeni özellikle gizlilik yönünü daha da geliştirecek.


İlginizi Çekebilir:  The Expanse Oyununun Steam Tarihi Açıklandı


PC platformunda oyun denince akla gelen ilk mağazalardan biri olan Steam, orijinal halinden oldukça farklı bir noktaya geldi ve elbette kullanıcıları oldukça mutlu ediyor. Ancak Valve zaman geçtikçe daha iyi hizmet vermek adına yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

Steam Mağazası Yeni Özellik Getirecek

Dijital PC oyun mağazasına ilişkin son gelişmeleri aktaran SteamDB sitesinin kurucusu Pavel Djundik, yaptığı keşifle Valve’ın yakında hayata geçireceği yeniliği ortaya çıkardı. Steam mağazası yeni özellik ile oyunları gizleme özelliğine de sahip olacak.

Satın aldığınız ve arkadaşlarınızın görmesini istemediğiniz oyunlar varsa ‘Bu oyunu özel olarak işaretle ve arkadaşlarımdan gizle’ seçeneğini seçerek arkadaş listenizdeki kişilerin o oyunu veya oyunları görmesini engelleyebilirsiniz. Yani mağazanın gizlilik yönü biraz daha güçlenecek.

Bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı konusunda bir bilgi yok ancak muhtemelen çok fazla beklemek zorunda kalmayabiliriz. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu