Haber

CHP’li Öztrak’ın çıkışı akıllara Erbakan Hoca’nın açıklamalarını getirdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmasıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Bu sözler akıllara rahmetli Necmettin Erbakan’ın CHP ile ilgili sözlerini getirdi.

‘OĞLU ERBAKAN BEKLEMEYİN’

CHP’li Öztrak, Millet İttifakı’ Ortak Politikalar Mutabakat Zaptıgöstererek, “Millet İttifakı olarak dersimize iyi çalıştık. Ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı, ne zaman yapacağımızı Ortak Politikalar Konsensüsü ile programladık. Hukuktan, adaletten, yargıdan kamu yönetimine, antipatiden… -ekonomiye, maliyeye ve istihdama yolsuzluk, afet yönetimi, 2 bin 300′ Birden fazla somut amaç, politika ve proje belirledik. Cumhur İttifakı’nda böyle bir hazırlık, böyle bir plan, program var mı? Hazine finanse edilir ve önündeki sorunlar giderilir.’ Hazine’nin kısa vadeli avansına benzer düzenlemelerle ‘Tekrar bedava para basmanın önünü açacağız’ diyorlar. O halde 1994 krizine hoş geldiniz. Ama Oğlu Erbakan merak etmesin. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tüm bu soruları cevaplayacak. İliklerinin sızlamasına izin vermeyecek”dedi.

AKILLARA ERBAKAN ÖĞRETMENİN SÖZLERİ GELDİ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Baba Erbakan’ın sızlamasına izin vermeyecek” sözlerinin ardından akıllara merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın hayattayken CHP için söylediği sözler geldi.

Katıldığı bir etkinlikte geniş kitlelere seslenen Erbakan Hoca, “CHP için” dedi. Bana bak sahte CHP… Aldatıyor musun beni? Pil oyunu oynadığını bilmiyor muyuz? Şehirli köye gelmiş… Lambasını yakmış. Köylü de lâmbanın önünde sigarasını yakmak için çırpınıyor… Çok çalışmış ve şehir bir süre sonra köylüye acımış. ‘Pekala, bu bir cep lambası’ dedi. Mum değil, çıra değil, kibrit değil. Boşuna uğraşıyorsun be adam’… Bunu söyleyince köylü kasabalıya bakıp ‘Aptal olan sensin! ‘Pilini bitiriyorum’ dedi… Şimdi bu hikayeyi neden anlatıyorum? Şimdi size ve aziz milletimize ne söylüyorum biliyor musunuz? CHP’yi saf sanmayın! Ey şapkalı adam, beni iyi dinle! CHP’ye aldanma kuyruğuna takılma… Yine harakiri yapacaksın, yine aç kalacaksın… Bak geçen sefer uyardım, dinlemedin. Şimdi dizine vurursun, unutma meşhur sözümü… Allah göstermesin, bir daha aldanırsan bir dahaki sefere dövecek dizinin olmaz…

persembehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu